Ślubowanie klasy mundurowo-celnej

W ostatnim dniu lutego na hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika odbyło się ślubowanie klasy mundurowo-celnej. W charakterze gości na ślubowaniu pojawili się przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze oraz przedstawiciele władz samorządowych i kierownicy placówek współpracujących ze szkołą. Na uroczystość zaproszeni byli także i w dużej ilości wzięli udział rodzice uczniów klasy mundurowo-celnej. Oprócz pierwszoklasistów ceremonię swoim udziałem wzmocnili przedstawiciele pozostałych klas mundurowych i celnej działających w naszej szkole. W przemówieniu dyrektor szkoły Jarosław Budnik powitał gości, podziękował za dotychczasową współpracę i zaapelował do uczniów klasy mundurowo-celnej szanujcie mundur, szanujcie siebie wzajemnie, szanujcie szkołę oraz naszą wspólną Ojczyznę Polskę. Zaapelował także o uczczenie chwilą ciszy pamieci Żołnierzy Wyklętych, których uroczystość jest świętowana w dniu 1 marca. Dalszy program uroczystości przewidywał musztrę klas mundurowych, pokaz samoobrony w wykonaniu klas mundurowych, prezentację wschodniej sztuki walki – taekwon-do oraz część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły z mocnym (a jakże) akcentem mundurowym. Całość po „wojskowemu” poprowadził pracownik szkoły a jednocześnie emerytowany starszy chorąży sztabowy Straży Granicznej Janusz Bielawski, będący jednocześnie opiekunem klas mundurowych w naszej szkole. W przygotowanie ślubowania zaangażowani byli następujący nauczyciele: Janusz Bielawski, Piotr Nakoneczny, Agnieszka Dzienisik, Krystyna Kopańko oraz Tomasz Leszkowicz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA