Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska z wizytą w naszej szkole

W dniu 15 października 2013 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska – wdowa po ostatnim Prezydencie RP na Uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim.  Prezydent Kaczorowski był jedną z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Pani Prezydentowa, która także miała zaproszenie do udziału w tragicznym locie, odmówiła ze względu na zły stan zdrowia. W trakcie spotkania w którym oprócz Pani Kaczorowskiej wzięli udział Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko i zaprzyjaźniony z rodziną prezydencką Gniewomir ROKOSZ – KUCZYŃSKI – Prezes Europejskiego Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej. Gości przedstawił Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Budnik, zaś informacje o szkole zaprezentowały uczennice klasy II Magdalena Kowalczuk i Justyna Krahel. Piosenkę pt. Nadzieja zaśpiewała Ania Skok z klasy III nawiązując jednocześnie do nadziei na wolną Polskę, czym żyli emigranci rozsiani po całym świecie. Wystąpienie Pani Prezydentowej było niezmiernie ciepłe i odnosiło się do losów młodego pokolenia w drodze przez Syberię, Iran, Indie i Afrykę. Wiele razy Pani Karolina Kaczorowska odnosiła się do znaczenia harcerstwa w kształtowaniu postaw młodych ludzi. Niezwykle wyjątkowe było to spotkanie z Pierwszą Damą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA