XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Z dumą i radością spieszymy podzielić się informacją, że uczennica naszej szkoły Ewelina Grygorczyk, której fachową pomocą służyła mgr Dorota Budzińska, zakwalifikowała się do eliminacji ustnych  zawodów okręgowych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Osiągnięcie to niebagatelne, gdyż Panna Ewelina musiała przejść zawody szkolne, podbić serca i umysły jury szczebla okręgowego pracą naukową o tytule „Fantastyka w przestrzeni kultury dawnej i współczesnej. O różnorodności postaci w wybranych utworach fantastycznych” a w zawodach okręgowych napisać pracę i rozwiązać test językowy. Eliminacje ustne są ostatnim etapem kwalifikacji do szczebla ogólnopolskiego Olimpiady. Ta część konkursu odbędzie się 9 marca br. i prosimy o trzymanie wówczas kciuków a Ewelinie Grygorczyk życzymy otwarcia kolejnych drzwi w drodze do zwycięstwa.