„Dar Serca”

W dniach 10. – 14. 12.2012 w naszej szkole odbyła sie po raz pierwszy akcja „Dar Serca”

1Celem przedsięwzięcia była pomoc najuboższym rodzinom z gminy Dąbrowa Białostocka. W związku z tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wytypował 20 rodzin, dla których zostały przygotowane świąteczne paczki. W każdej z nich znalazły się podstawowe artykuły spożywcze, między innymi mąka, cukier, olej, a także słodycze i środki higieniczne.

W akcje włączyła się cała społeczność szkolna: przede wszystkim uczniowie z każdej klasy, nauczyciele, a także pracownicy szkoły. Symboliczna kwotą, jaką zbieraliśmy, było 2 złote, ale wielu darczyńców uznało, że warto przekazać więcej pieniędzy, z czego bardzo się cieszymy. Finansowo wsparli nas również państwo Marcińczykowie z kwiaciarni Fantazja. Dzięki zbiórce udało nam się zebrać 1060 złotych.

W ten oto sposób mogliśmy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Dzięki wszystkim uczestnikom akcji święta w wielu domach będą nieco „bogatsze”, a na pewno smaczniejsze.

Dziękujemy za pomoc.

Organizatorzy: Eliza Bakun, Samorząd Uczniowski i pomocnicy świętego Mikołaja