Osiągnięcia 2011/2012

 1. Literatury i Języka Polskiego (opiekun Edyta Ołdziejewska – Budnik). Do II etapu (okręgowego) Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowała się Agnieszka Puciłowska (III A), której opiekunem jest Edyta Budnik. Obecnie awansowała do części ustnej.
 2. Piotr Mikłosz (II D), którego opiekunem jest Krzysztof Malinowski brał udział w II etapie (okręgowym)w Olimpiadzie Historycznej.
 3. Kinga Szestowicka (II A) zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poezji Leonardy Szubzdy Między milczeniem a krzykiem.
 4. W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego. Z 38 piszących zwycięzcami okazali się: Paulina Sapkowska (III D), Kamil Ankudowicz (III D), Ewelina Andronik (III E), Joanna Kułak (II D). Będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowych Mistrzostwach w Ortografii w Sokółce; a osoba która wypadnie najlepiej weźmie udział w Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii w Białymstoku.
 5. Karol Kopańko (III B) brał udział w II etapie (okręgowym) części ustnej Olimpiady Historycznej oraz w II etapie Olimpiady Geograficznej, do której przygotowywała go Krystyna Huryn, gdzie zajął VII miejsce premiowane awansem do etapu centralnego (opiekun Krystyna Huryn).
 6. 03.2012r. Patrycja Krahel- wyróżnienie w eliminacjach uczniów klas III  na VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda poezją i prozą pisana”
 7. Karol Kopańko Finalista Olimpiady Geograficznej 2011/2012
 8. Katarzyna Dziewiątkowska (I C) awansowała do finału ogólnopolskiego konkursu historycznoliterackiego dla uczniów szkół średnich „Bolesław Prus – w setną rocznićę śmierci pisarza”. Konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk Olimpiady
 9. Drużyna chłopców:
  • II miejsce w II Międzywojewódzkim Festiwalu w Piłce Ręcznej. Dąbrowa Białostocka 10.III.2012, ( III B – Radziewicz Szymon, Adamowicz Dawid, Wilczyński Maciej, III C – Adaszczyk Mateusz, III D – Karaś Bartosz, II A – Sotnik Daniel, II B – Pers Dawid, Ciura Łukasz, II C -Radziwon Filip, Jurgielewicz Bartosz, II E – Kończyk Łukasz, I B – Radziwonowicz Dawid , Snarski Rafał, Kudaj Damian, I C – Pietraszwski Dawid, I D – Pigiel Tomasz, I F – Sztukowski Artur, Rej Dawid)
  • II miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Dyrektora i Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Olecku. Olecko 31.III.2012, ( II A – Sotnik Daniel, II B – Pers Dawid, II C – Radziwon Filip, Jurgielewicz Bartosz, II E – Kończyk Łukasz, I B – Radziwonowicz Dawid, I C – Pietraszewski Dawid, I D – Pigiel Tomasz, I F – Sztukowski Artur)