Wyjazd klas III na Salon Maturzystów

Oferty prestiżowych uczelni, zasady zdawania przedmiotów maturalnych, spotkania z ekspertami OKE oraz minister nauki Barbarą Kudrycką. Takiej okazji maturzyści nie mogli przegapić.

Na białostocki Salon Maturzystów przyjechali wczoraj uczniowie z całego województwa. Nic dziwnego – wszystkie potrzebne informacje można było znaleźć w jednym miejscu, a do tego podane w przystępny sposób.

Na targach prezentowały się prestiżowe uczelnie z całej Polski. Stoiska miały na przykład Uczelnia Łazarskiego, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie czy Akademia Leona Koźmińskiego.

Tłum zainteresowanych uczniów kłębił się przy każdym stoisku, bo frekwencja na wczorajszym spotkaniu naprawdę dopisała. A informacje o uczelniach można było zdobyć z pierwszej ręki, bo udzielali ich najczęściej studenci poszczególnych uczelni.

Jednak podlaskich maturzystów najbardziej interesowały zasady rekrutacji na interesujące ich kierunki.

poranny.pl